SoloAssist II

SoloAssist II

Robotik teknolojiler ve sistemler, tıp endüstrisinde her geçen gün daha fazla yer bulmaya başlıyor. Özellikle cerrahi operasyon alanında, Cerrahlara operasyonlarda yardım etmeyi ve prosedürlerde Cerrahı konforu arttırmayı ve desteklemeyi amaçlayan birçok kullanım modeli, asistan sistemler tarafından giderek daha fazla desteklenmektedir. Bu aşamada amaç Cerrahın, Cerrahi alandaki yerini değiştirmekle ilgili değil, becerilerini geliştirmekle ilgilidir.

Minimal invaziv cerrahide endoskoplara rehberlik eden robotik destek sistemlerinde Alman pazar lideri AKTORmed, on yıldan fazla deneyime sahiptir. Novamed olarak Türkiye’de AKTORmed ile işbirliği ile pazarda Hastanelere ve Cerrahlara bu deneyimleri aktarmaktan onur duyuyoruz.  Bu bağlamda SOLOASSIST II platformumuz esneklik, işlevsellik ve çalışabilirlik açısından günümüz teknolojilerinde endüstriyel bir referans noktası oluşturmaktadır. Şu anda genel cerrahi, üroloji,  jinekolojiye, Kalp ve Damar Cerrahisi, Göğüs Cerrahisi, Baş ve Boyun Cerrahisi yönelik Cerrahi prosedürleri hedeflemekteyiz.

İnovasyon odaklı bir şirket olarak, diğer uygulama alanları içinde yeni ürünler Sağlık Profesyonellerinin hizmetine sunmak için sürekli araştırıyor ve çalışıyoruz.

Bizi Test Edin. Sizi ziyaret etme ve ücretsiz bir deneme için size bir cihaz sağlama fırsatından memnuniyet duyarız.

Bize Ulaşın 


Stabil Operasyonel Görüş Alanı
Sistem, En zor endoskopik pozisyonlarda bile cerrahlara stabil ve titemeyen bir OP görüş alanı sağlamak için tasarlanmıştır. Geniş hareket kapsamı, cerrahların herhangi bir kısıtlama ve zorlama olmaksızın ameliyat sahalarını tam olarak görmesine olanak sağlar. Alışılmış çalışma şeklinizi değiştirmenize gerek yoktur.

Hassas Robotik kontrol
Minimal invaziv prosedürlerle cerrahlar daima iki eliyle çalışmaktadırlar. Bu aşamada SOLOASSIST, cihaz üzerine yerleştirilmiş bir joystick ile kontrol edilir. Ergonomik kumanda kolu, bir kelepçe yuvası kullanılarak piyasada bulunan tüm Laparoskopik el aletlerine uyacak şekilde tasarlanmıştır. Kumanda kolunun işlevsel tasarımı, kullanımı kolaylaştırır ve tuş takımı ameliyat güvenliğini sağlar.

Basit Kurulum ve Yerleştirme
Hızlı bağlantı cihazı sayesinde sistemi OP masasına yerleştirmek çok kolaydır. İşlem tamamlandıktan ve operasyon bittikten sonra kol basitçe arabaya asılır. Araba tamamen hareketli tekerlek mekanizmasına sahiptir ve SOLOASSIST'i saklamak ive transfer etmek çin kullanılır.

Operasyon
Minimal invaziv prosedürlerle cerrahlar iki eliyle çalışabilir. Sonuç olarak SOLOASSIST, cihaz üzerine yerleştirilmiş bir joystick ile kontrol edilir. Ergonomik kumanda kolu, bir kelepçe yuvası kullanılarak piyasada bulunan tüm el cihazlarına uyacak şekilde uyarlanabilir. Kumanda kolunun işlevsel tasarımı, kullanımı kolaylaştırır ve tuş takımı ameliyat güvenliğini sağlar.

Robotik kamera kontrolü
Minimal invaziv cerrahi için akıllı destek sistemleri

Sabit görüş alanı
Sistem, Cerrahi Prosedürlerde En zor endoskop pozisyonlarında bile cerrahlara sabit,net ve sağlam bir görüş alanı sağlar.
Geniş hareket kapsamı, cerrahların ameliyat sahalarını herhangi bir kısıtlama olmaksızın tam olarak rahat bir şekilde görmesini sağlar. Alışılmış Laparoskopik çalışma şeklinizi ve düzeninizi değiştirmenize gerek yoktur.

Güvenli ve steril çalışma
Sabit bir görüntü, cerrahların daha rahat bir şekilde çalışmalarını sağlayarak, onlara temel unsurların güvenilir bir görünümünü sağlar.
Aşırı kamera konumları bile gerektiği kadar uzun süre tutulabilir, bu da manuel kamera kontrolüne göre önemli bir avantajdır.
Joystick, üniversal mafsal, endoskop kelepçesi ve gergi manşonu otoklavlanabilir. SOLOASSIST, tek kullanımlık steril bir örtü ile kaplıdır.

Joystick kontrolü
Minimal invaziv prosedürlerle cerrahlar genellikle iki eliyle çalışmayı tercih ederler. Mantıksal olarak SOLOASSIST, Cerrahi prosedürde kullanılan laparoskopik enstrümana  yerleştirimiş bir joystick veya ses ile kontrol edilir.
Ergonomik kumanda kolu, bir kelepçe yuvası kullanılarak piyasada bulunan hemen hemen tüm Laparoskopik el aletlerinin elcek kısmına uyacak şekilde uyarlanabilir.
Kumanda kolunun işlevsel ve ergonomik tasarımı, kullanımı kolaylaştırır. Tuş takımı ameliyatın güvenliğini ve Cerrahın oryantasyonunu artırır.

Ses kontrolü
SOLOASSIST Ses kontrolü, endüstri lideri, son teknoloji ses tanıma tasarımı ve sistemine sahiptir. Benzersiz ve sezgisel bir komut setiyle birlikte,endoskopik ameliyatlar sırasında cerrahların görüşü üzerinde sorunsuz ve doğrudan bir kontrol sağlar.

- Konuşmacıdan bağımsız - Herhangi bir konuşma eğitimine ihtiyaç duyulmamaktadır.
- Yüksek duyarlılık - ortalama konuşma-hareket süresi 200 ms'den azdır.
- Kusursuz ve Hatasız ,% 95'ten fazla tanıma oranı

Manuel konumlandırma
SoloAssist sistem üzerinde bulunan Bir düğmeye basılarak kol hareket ettirilebilir ve istenen konuma kolaylıkla çekilebilir. Düğme bırakıldığında, kol hemen kilitlenir ve ayarlanan konumda sabit kalır.
Kilit açma düğmesi, kolayca erişilebilir bir konumda kolun distal ucunda bulunur.

Basit yerleştirme
Hızlı bağlantı cihazı sayesinde ameliyat masasına kenetlenme ve kurulumu son derece basittir.
Cerrahi işlem tamamlandıktan sonra kol arabaya yerleştirilir. Araba tekerlekli ve tamamen hareketlidir ve SOLOASSIST'in transfer ve depolanmasına hizmet eder.

Cerraha Faydaları
•    Sabit ve Hareketsiz bir görüntü elde etmek için endoskopun sabit konumlandırılabilmesi
•    SOLOASSIST, karbon yapısı sayesinde stabil ve titreşimsizdir. Optiği sallamaz veya eğmez, kullanıcısına yorulmadan çalışmayı sağlar.
•    Joystick ile basit ve sezgisel kullanım olanağı sunar
•    İnsan eli, kullanılan en hassas araçtır. Manuel çalışma, zihinsel stres ve yorgunluk olmadan sezgisel olarak yapılabilir. Bu nedenle SOLOASSIST'i ergonomik bir kumanda kolu ile kontrol edersiniz – Kullanımı çok basittir.
•    Benzersiz ve Çok geniş bir hareket aralığı içinde hassas endoskop konumlandırma olanağı
•    Görüntüyü kendiniz belirlersiniz. Yanlış anlaşılma veya bekleme olmadan. Konumlandırma kontrollü ve hassastır. Eşsiz hareket aralığı sayesinde, çalışma şeklinize ve cerrahi düzeninizi değiştirmenize gerek yoktur.
•    Hastalarda operasyon bölgesine engelsiz erişim, trokar alanını engelleyen rahatsız edici bileşenler yoktur.
•    SOLOASSIST, Cerrahi operasyonda kullanılan endoskopu operasyon sahasının uzağında destekler ve aletleriniz için geniş bir çalışma alanı bırakır. Normal çalışma alanınızı değiştirmenize gerek yoktur.
•    Kolay kullanım; SoloAssist sadece birkaç dakika içinde çalışmaya hazır hale gelir.
•    Basit ve hızlı kurulum ve demontaj. SOLOASSIST doğrudan ameliyat masasına kolayca tutturulur ve hasta ameliyat için hazırlanırken steril bir örtü ile örtülür.
•    Yeniden kullanılabilir özelliktedir.
•    Esnek bir otoklavlanabilir bileşen konsepti sayesinde SOLOASSIST, bir sonraki cerrahi müdahaleye anında hazır hale gelir - bekleme süresi yoktur.

Klinik ve Hastaneye Faydaları
•    SOLOASSIST - kliniğinizin imajını güçlendirir.
•    Bir klinik operatörü olarak, günümüzde diğer kliniklerden ve hastanelerden hastalar ve kalifiye personel için giderek artan bir rekabetle karşı karşıyasınız. Tıbbi yeterliliğe ek olarak, modern ve olumlu bir imaj, en önemli rekabet avantajlarından biridir. Robotik cerrahiyi tanıtarak yenilik açısından liderliğinizi belgeleyin.
•    Gelişmiş programlama verimliliği
•    SOLOASSIST, normal çalışma saatleri dışında bile yardım sağlamak için başka birine gerek kalmadan her zaman hazırdır.
•    Uyumlu 
•    SOLOASSIST, tüm genel ameliyat masaları ve endoskoplarla uyumludur, böylece yatırımlarınızı korur. Kurulum ve sökme, çalışma süresine ek olarak normal iş akışına paralel olarak gerçekleştirilebilir.
•    Uygun maliyetli
•    SOLOASSIST tamamen bakım gerektirmez. Tek kullanımlık örtüler için yapılan harcama yüksek ek maliyet getirecek düzeyde değildir.
•    Değerli çalışanlar üzerindeki baskıyı ve iş yoğunluğunu hafifletmek
•    Bir asistan için endoskopun statik ve sabit olarak tutulması yorucu bir iştir. Bu görev artık SOLOASSIST tarafından ele alınmaktadır. Asistan böylelikle daha titiz ve ek önemli görevlere odaklanmak için serbest kalır.
•    SOLOASSIST - eğitim için faydalıdır
•    Endoskopu yönlendirme ve kullanmanın yorucu iş yükünden kurtulan asistan hekimler, eğitmenlerinin gerektirdiği operasyonel aşamaları daha dikkatli takip etmek için daha fazla zamana sahip olurlar ve böylece daha kısa sürede eşit ve değerli ekip üyeleri olarak Kliniklere entegre edilebilirler.

Cerrahi ve Teknoloji Uyum içinde
Günümüzde çok çeşitli cerrahi müdahaleler için laparoskopik teknikler standart prosedür olarak kabul edilmiştir. Mükemmel görüntüleme, güvenli ve etkili cerrahinin temelini oluşturmaktadır. Özellikle uzun süreli cerrahi prosedürlerinde  Endoskopun stabil ve hareketsiz desteği ve esnek konumlandırılması büyük önem taşımaktadır. SOLOASSIST'in sizin ve ekibiniz için ideal ve etkili olduğu yer burasıdır.